Strona główna

        • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

        •  

          Opublikowano: 28.06.2026 r.

          26 czerwca 2026 r. społeczność naszej szkoły uroczyście zakończyła rok szkolny 2025/2026. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Joanna Błaut podsumowała mijający rok, dziękując uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za zaangażowanie, wspólny wysiłek i wkład w budowanie szkolnej społeczności. Następnie wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a także wyróżnili się aktywną działalnością na rzecz szkoły i drugiego człowieka.

          Szczególne słowa skierowała do absolwentów klas III szkoły branżowej, życząc im powodzenia w życiu zawodowym, satysfakcji z realizacji planów i marzeń, wytrwałości w rozwijaniu kariery oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

          Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych radości wakacji, zachęcając do odpoczynku oraz nabrania sił przed kolejnym rokiem szkolnym.

          Gratulujemy wszystkim uczniom ukończenia roku szkolnego i życzymy udanego letniego wypoczynku.

          Do zobaczenia we wrześniu!

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

          •  

            Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas III BSIS - kończących naukę w naszej szkole, do uczestniczenia w tym wyjątkowym dniu podczas uroczystego wręczenia świadectw, które odbędzie się 26.06.2026 r., o godz. 10.30.

            Będzie nam niezmiernie miło wspólnie świętować ten ważny moment i sukces Państwa dzieci.

             

            • DZIEŃ PROFILAKTYKI

            •  

              Opublikowano: 19.06.2026 r.

              Szkolny Dzień Profilaktyki za nami! Było zdrowo, bezpiecznie i aktywnie!

              ​21 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki - wyjątkowa inicjatywa, której głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz podnoszenie świadomości na temat profilaktyki uzależnień. To był dzień pełen wiedzy, pozytywnej energii i świetnej zabawy!

              Gościliśmy wyjątkowych prelegentów! Funkcjonariusze Policji oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wejherowie przeprowadzili dla naszych uczniów wartościowe spotkania. Uczniowie mieli okazję przejść tor w alkogooglach, zmierzyć ciśnienie oraz dowiedzieć się ważnych informacji o profilaktyce raka piersi. Warsztaty zostały zrealizowane w formie gry terenowej, podczas której grupy miały za zadanie zrealizować przygotowane zadania w różnych częściach szkoły.

              ​Cała społeczność szkolna mogła w tym dniu liczyć na coś dla ciała i dla ducha. Każdy mógł poczęstować się bombą witaminową w postaci pysznych, naturalnych soków.

              ​Przygotowaliśmy gazetkę informacyjną, na której zebrano najważniejsze informacje, porady i ciekawostki dotyczące zdrowego życia bez uzależnień.

              ​To był niezwykle udany i inspirujący dzień! Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za zaangażowanie, a uczniom i nauczycielom za aktywny udział. Pamiętajmy, że dbaniem o zdrowie i bezpieczeństwo powinniśmy zajmować się nie tylko od święta, ale każdego dnia!

              • WARSZTATY Z PILOTAŻU I PRZEWODNICTWA

              •  

                Opublikowano: 13.06.2026 r.

                Uczniowie klasy 1a (Technik Organizacji Turystyki), 12.06.2026 wybrali się z wychowawcą, p. Tomaszem Krampą i p. Bartłomiejem Woźniakiem, na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą do Helu. Przyszli piloci i przewodnicy szkolili się z posługiwania mapą, nawigacji i opieki nad grupą turystów. Wzięli udział w rejsie po Zatoce Puckiej, a później zapoznali się z militarną historią Rejonu Umocnionego Hel, penetrując fortyfikacje na cyplu. Nie zabrakło również czasu na lody i pizzę oraz wizytę w stacji morskiej UG przy szkielecie prawdziwego wieloryba. Uczestnicy nie mogą się doczekać nowego roku szkolnego i kolejnych wycieczek warsztatowo-krajoznawczych.

                #FunduszeUE

                • V EDYCJA GRY MIEJSKIEJ

                •  

                  Opublikowano: 09.06.2026 r.

                  29 maja w Wejherowie nasi uczniowie wzięli udział  w V edycji Gry Miejskiej pod hasłem „Wybieram mądrze - zdrowie i bezpieczeństwo”.Gra miejska to event plenerowy, przygotowany przez młodzież dla młodzieży.Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych i nowotworowych, zdrowia psychicznego, zdrowego stylu życia, udzielania pierwszej pomocy, zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych (papierosy tradycyjne, elektroniczne, alkohol, dopalacze, narkotyki), cyberprzemocy, bezpieczeństwa pożarowego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

                  • DZIEŃ SPORTU

                  •  

                    Opublikowano: 07.06.2026 r.

                     

                    Dnia 3 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu, który dostarczył zarówno uczestnikom, jak i kibicom wielu pozytywnych emocji. Uczniowie rywalizowali w różnorodnych konkurencjach sportowych, takich jak: tor przeszkód, skok w dal, przeciąganie liny oraz międzyklasowy turniej piłki nożnej. Każdy miał okazję wykazać się swoimi umiejętnościami, a przede wszystkim aktywnie i zdrowo spędzić czas.

                    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i sportową postawę, a zwycięzcom poszczególnych konkurencji serdecznie gratulujemy. Na zakończenie wydarzenia najlepszym zawodnikom wręczono dyplomy i nagrody.

                    Wyniki międzyklasowego turnieju piłki nożnej:

                    I miejsce – klasa 1L, II miejsce – klasa 4E, III miejsce – klasa 2B

                    Skok w dal

                    Chłopcy: I miejsce – Damian Wysocki (3B), II miejsce – Daniel Gurski (4E), III miejsce – Marek Magulski (1L)

                    Dziewczęta: I miejsce – Małgorzata Borkowska (4G), II miejsce – Paulina Molenda (4C), III miejsce – Vlada Ahaieva (1M)

                    Gratulujemy wszystkim zawodnikom i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych sportowych wydarzeniach!

                    • WARSZTATY DLA UCZNIÓW

                    •  

                      Opublikowano: 02.06.2026 r.

                      W dniach 21 kwietnia (wtorek) oraz 23 kwietnia (czwartek) w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez asp. Joannę Szczepaniec. Zajęcia zostały przeprowadzone w klasach 1M, 1L, 1H oraz 1C.

                      Podczas spotkań poruszono ważne tematy dotyczące demoralizacji, odpowiedzialności karnej nieletnich, przemocy rówieśniczej, a także wzajemnego szacunku. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę oraz uświadomić sobie konsekwencje podejmowanych decyzji.

                      • DZIĘKUJEMY...

                      •  

                        Opublikowano: 02.06.2026 r.

                        Z całego serca dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w akcję zbiórki zabawek dla małych pacjentów z oddziałów Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

                        Dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu i empatii udało się zebrać wspaniałe upominki, które przyniosą dzieciom wiele radości w trudnych chwilach walki z chorobą.

                        • LIDER LOKALNEJ EKOLOGII

                        •  

                          Opublikowano: 01.06.2026 r.

                          W dniu 27 maja 2026 w Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni odbyła się Gala Finałowa pn. "Razem chronimy środowisko", podsumowująca działania edukacyjne KZG "Dolina Redy i Chylonki " w roku szkolnym 2025-2026.

                          Pragniemy poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł Lidera Lokalnej Ekologii. Ten zaszczytny tytuł otrzymaliśmy po raz trzeci, za działania ekologiczne realizowane w naszej szkole.

                          Bardzo serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej za włączenie się w realizację zadań oraz wdrażanie nawyków ekologicznych w życie.

                          • SZKOŁA HEROSÓW W HIPOLICIE

                          •  

                            Opublikowano: 30.05.2026 r.

                            W nocy z 22 na 23 maja 2026 PZS nr 2 w Rumi po raz kolejny przekształcił się w zupełnie inny świat. Tym razem przeistoczył się w starożytną „Szkołę Herosów”. W organizowanym przez "Hipolita" fabularyzowanym rajdzie nocnym uczestniczyło 10 drużyn stworzonych przez uczniów rumskich szkół podstawowych.

                            Podczas wydarzenia młodzi herosi przemierzali wyznaczoną trasę leśną, na której czekały na nich liczne zadania i wyzwania inspirowane mitologią starożytnej Grecji. Uczestnicy, podczas pokonywania rozmaitych przeszkód, musieli wykazać się sprytem, współpracą oraz wiedzą.

                            Rajd dostarczył dzieciom jak i organizatorom wielu emocji, dobrej zabawy oraz okazji do integracji i nauki poprzez aktywność terenową. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i było doskonałą okazją do połączenia edukacji historycznej z aktywnym spędzaniem czasu.

                            • ,,POMORZE MÓWI PRZYSZŁOŚĆ''!

                            •  

                              Opublikowano:30.05.2026 r.

                              29 maja 2026 r. uczniowie klasy 1C uczestniczyli w konferencji „Pomorze mówi Przyszłość”, która odbyła się w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Wydarzenie poświęcone było kompetencjom jutra, transformacji regionu oraz edukacji w zmieniającym się świecie.

                              Przed częścią edukacyjną uczniowie wybrali się malowniczym Szlakiem Kępy Redłowskiej na plażę. Był to doskonały czas na integrację, wspólne rozmowy i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

                              Następnie młodzież uczestniczyła w konferencji, podczas której poruszano tematy związane z kompetencjami przyszłości, transformacją energetyczną oraz współpracą pomiędzy edukacją, biznesem, uczelniami i administracją publiczną.

                              Dużą atrakcją była również wizyta w Centrum Nauki Experyment, gdzie uczniowie mogli korzystać z interaktywnych stanowisk oraz zobaczyć humanoidalnego robota Ameca firmy Engineered Arts, prezentującego możliwości nowoczesnej robotyki i sztucznej inteligencji.

                              To był dzień pełen inspiracji, wiedzy, nowych doświadczeń oraz dobrej zabawy.

                              #FunduszeUE #PomorzeMówiPrzyszłość #KompetencjeJutra #HipolitRumia